­

Značka firmy VEHRA vznikla ve třicátých letech minulého století. Původní výrobní náplň firmy, je dnes v převážné většině z oblasti čerpací techniky.

Hlavní činností firmy jsou kompletní dodávky čerpacích stanic na čistou pitnou i užitkovou vodu. Převládajícím typem čerpacích stanic jsou středotlaké a vysokotlaké stanice. Velkou měrou firma přispěla k rozvoji umělého zasněžování v této republice. Snahou je zabezpečit nejenom dodávky nových technologií, ale i servisní činnost na již dodaných zařízeních.

Spolu související aktivity jsou servisní práce na čerpací technice a výroba speciálních zařízení. Do této oblasti činnosti spadají i opravy mechanických ucpávek a výroba speciálních mechanických ucpávek. Dále jednoúčelové čerpací agregáty.

Díky poloze firmy na letišti v Olomouci Neředíně byla v roce 2008 uzavřena smlouva o zastoupení firmy UL Power Aero Engines. Firma VEHRA.CZ s.r.o. se tak stala výhradním dovozcem a servisním střediskem pro tyto moderní letecké motory. V rámci této činnosti firma nabízí nejen dodávky motorů, ale i zástavby do draků letadel, servis a údržbu na těchto motorech.

Motory UL Power

UL260i (iS) 

UL 260 je všestranný motor s působivým poměrem výkonu k hmotnosti (72,3kg). Díky svým kompaktním rozměrům jej lze snadno nainstalovat do jednomístných a dvoumístnych UL letadel

 

UL350i (iS)

Díky mírně větší konstrukci (+8 cm širší v porovnání s UL260i), se podařilo zvýšit výkon až na 130 hp. UL350IHPS, je určen pro vrtulníky a vírníky.

Obrázek UL350iS černé ventilové deklíky, vyšší komprese a tím i výkon.

 

UL390i (iS)

O dva válce větší dvěstěšedesátka nabízí vysoký výkon 6-ti válců i přes nízkou hmotnost zástavby. Motor nabízí krásných 120hp trvalého výkonu na obyčejný automobilový benzín.

 

UL520i (iS)

Výkonná UL520 série je ideální nízkou hmotností a výkonem až 200hp. Ideální pro 4-sedadlové Experimentály a rychlé stroje.
Pro piloty, kteří chtějí na obloze vyniknout.

 

 

 

­