­

Letecké vrtule jsou z výroby vyváženy, ale svou výrobní nehomogenitou a montáží na motor letounu může vzniknout nevývaha, kterou je potřeba odstranit.

Jak to vše funguje?

Vyvažuje se přímo da daném letounu a provozních otáčkách. Vyvažovačka je tvořená čidlem vibrací a otáčkoměrem ve funkci měření úhlu. Otáčkoměr vyvažovačky snímá vlastně počet otáček vrtule a fázi kmitu vůči úhlovému pootočení vrtule. Tím zjistí výchylku (vibraci) a její úhel. Zařízení díky nastavenému software dokáže najít přesnou polohu nutného dovážení a jeho hmotnost. Nejprve zadá fiktivní hmotu „někam“ a tu porovná s původní hodnotou vibrace. Pak po novém testu vše přepočítá a dá správné údaje o hmotě i poloze. Tato činnost se může pro různé vrtule několikrát opakovat, než je celek správně vyvážen. Lze takto vyvažovat jak do diskrétních poloh určených výrobci vrtulí pro polohu závaží, tak i do zvolených poloh.

Několik rad o vyvažování:

  • Nepodceňujte dynamické vyvážení vrtulí, správně seřízená a vyvážená vrtule přispívá k správnému fungování celého draku!
  • Vyklepávání nýtů na draku, praskání svařenců to vše mohou způsobit nevyvážené vrtule.
  • I praskající výfuk někdy bývá předzvěstí špatného vyvážení vrtule.
  • Brnící konce křídel jsou taktéž důkazem, že s vrtulí je něco špatně.
  • Výroba vibrací stojí energii a tu chce každý pilot do tahu vrtule.

Cena vyvažování na dotaz.


ULPower

Jednoduše nejlepší motor pro vaše letadlo! Více výkonu - méně váhy!

 

Motory UL Power

UL260i (iS) 

UL 260 je všestranný motor s působivým poměrem výkonu k hmotnosti (72,3kg). Díky svým kompaktním rozměrům jej lze snadno nainstalovat do jednomístných a dvoumístnych UL letadel

 

UL350i (iS)

Díky mírně větší konstrukci (+8 cm širší v porovnání s UL260i), se podařilo zvýšit výkon až na 130 hp. UL350IHPS, je určen pro vrtulníky a vírníky.

Obrázek UL350iS černé ventilové deklíky, vyšší komprese a tím i výkon.

 

UL390i (iS)

O dva válce větší dvěstěšedesátka nabízí vysoký výkon 6-ti válců i přes nízkou hmotnost zástavby. Motor nabízí krásných 120hp trvalého výkonu na obyčejný automobilový benzín.

 

UL520i (iS)

Výkonná UL520 série je ideální nízkou hmotností a výkonem až 200hp. Ideální pro 4-sedadlové Experimentály a rychlé stroje.
Pro piloty, kteří chtějí na obloze vyniknout.

 

 

 

­